Strateo korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności
Strateo Internetowy dyrektor finansowy
Instrukcja instalacji importerów

Przygotowanie

Strateo do prawidłowej pracy importera wymaga biblioteki msvcr120.dll w systemie Windows. Jest ona niezbędna w procesie bezpiecznego kodowania transmisji danych. Pobierz i uruchom poniższy plik w celu instalacji biblioteki.

UWAGA: Instalacja powyższej biblioteki nie jest konieczna jeśli znajduje się ona już w systemie. Zaleca się najpierw zainstalowanie Importera, a bibliotekę msvcr120.dll dopiero gdy wystąpi problem z importem.

Krok 1. Pobieranie modułu

Dane księgowe z programu finansowo-księgowego zaimportują się automatycznie do Strateo. W tym celu należy pobrać plik modułu, który obsłuży proces importu.


pobierz Pobieranie plików

Krok 2. Instalacja importera dla programu FK

Wybierz instrukcję dla programu, którego używasz.

?

Symfonia Premium


 • Uruchom pobrany plik modułu.

Podaj ścieżkę
Wskaż ścieżkę, w której jest zainstalowany program FK Symfonia

 • Uruchom program Symfonia FK. Pojawią się poniższe komunikaty.

wczytanie raportu
Naciśnij „Wczytaj”
podaj pełną ścieżkę
Naciśnij „OK”
Uwaga katalog już istnieje
Jeżeli pojawi się powyższy komunikat naciśnij „Tak”

 • Dla programów SAGE Symfonia Premium przygotowaliśmy dwie wersje modułów:
  moduł uruchamiający się automatycznie podczas otwierania firmy,
  moduł wywoływany ręcznie w menu Raporty -> Własne -> "Strateo eksport rozrachunków".


?

System Forte Finanse i Księgowość


 • Uruchom pobrany plik modułu.
Podaj ścieżkę
Wskaż ścieżkę, w której jest zainstalowany program System Forte

Uwaga: Jeżeli program System Forte znajduje się w innym katalogu niż c:\Program Files\Sage\Forte niezbędne będzie dokonanie dodatkowej modyfikacji: Odszukaj w podanym katalogu instalacji plik \strateo\raporty\strateo.sc i edytuj go w notatniku lub innym edytorze tekstowym. Znajdź na początku pliku fragment z domyślną ścieżką instalacji i zamień ją na zdefiniowaną przez siebie ścieżkę. (Pamiętaj aby zamiast pojedynczego znaku \ stosować podwójny \\)
string plikExec = "c:\\Program Files\\Sage\Forte\\strateo\\strateo.exe"
string plikParam = "c:\\Program Files\\Sage\Forte\\strateo\\strateoPar.txt"

 • Uruchom program System Forte Finanse i Księgowość.
 • W menu Raporty wybierz grupę Własne.

wczytanie raportu
Uruchom raport „Aktualizuj raporty systemowe”

 • Wskaż pliki raportu: strateo.sc

wczytanie raportu
Ścieżka pliku jest taka jak podana przy instalacji z końcówką: …\strateo\raporty\strateo.sc

 • Całą czynność powtórz dla drugiego pliku raportu: allBaseX.sci

wczytanie raportu
Ścieżka pliku jest taka jak podana przy instalacji z końcówką: …\strateo\raporty\allBaseX.sci

 • Po pomyślnym wczytaniu plików, w menu Raporty wybierz ponownie grupę Własne a w niej uruchom raport „Strateo eksport rozrachunków”.

Krok 3. Ustawienia importu

okno eksportera
Okno eksportera pozwala na definiowanie ustawień eksportu
i zainicjowanie przesyłu danych do Strateo rozrachunki
Sekcja „Hasło” – służy do wprowadzenia „klucza importu”, który należy pobrać z Panelu Administracyjnego. Każdy użytkownik ma nadane własne indywidualne hasło autoryzujące proces importu na serwerze Strateo. ”Klucz importu” należy przepisać lub wkleić. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję jak uzyskać „klucz importu”.
Sekcja parametry eksportu – służy do wyboru czy mają być eksportowane tylko rozrachunki związane z kontrahentami czy wszystkie rozrachunki, w tym z urzędami i pracownikami.
Sekcja data wystawienia dokumentu – służy do ograniczania zakresu eksportu do wybranych dat. Przy większych firmach, zawierających dane księgowe z wielu lat, proces importu może trwać dłuższą chwilę. Podczas pierwszego importu należy wysłać rozrachunki z wszystkich dokumentów, aby do serwisu Strateo przenieść całą bazę danych rozrachunków. Przy następnych importach, aby skrócić czas operacji, można wybierać zakres dat dokumentów, z których dokonywany jest eksport rozrachunków.

Jeżeli chcesz w aplikacji zrobić raport na konkretny dzień np.: koniec miesiąca, kwartału lub roku to trzeba odhaczyć pole „Wszystkie dokumenty” i wypełnić pola dla dat w następujący sposób: pole z datą „Od” należy zostawić puste, a w polu z datą „Do” należy wpisać dzień, na który chcesz analizować dane. Po zakończeniu analizowania danych na konkretny dzień, należy ponownie dokonać importu „wszystkich dokumentów”.

Po wybraniu odpowiednich ustawień modułu eksportującego i kliknięciu w przycisk „OK” import będzie przebiegał automatycznie. Po jego zakończeniu można zalogować się do aplikacji Strateo i pracować z nowymi danymi.

Krok 4. Uzyskanie klucza importu

Aby uzyskać hasło „klucz importu” – zaloguj się na swoje konto w portalu (prawy górny róg, zakładka Moje konto). W Panelu Administracyjnym z listy firm należy wybrać tą, która nas interesuje. Skopiować klucz z kolumny „klucz importu” i wkleić go w pole „Hasło” modułu eksportującego.

klucz importu
Położenie klucza importu w panelu

Zobacz też:
Specyfikacja przygotowania modułu eksportującego

?

Współpraca z innymi programami księgowymi

Zobacz listę obsługiwanych przez Strateo programów FK tutaj. Jeżeli korzystasz z innego oprogramowania księgowego i chcesz uzyskać informacje, kiedy usługa Strateo będzie dla Ciebie dostępna, skorzystaj z formularza kontaktowego wpisując w treści nazwę Twojego programu. Kontakt»

Nowe raporty

Wyliczenie ulgi na "złe długi" łatwiejsze w Strateo dzięki nowym raportom pomagającym w wywiązywaniu się z obowiązków narzuconych przez art. 89b Ustawy o podatku od towarów i usług.

Nowe funkcjonalności

Kontrola limitu kredytu kupieckiego to istotny element zarządzania relacjami handlowymi z klientami. Strateo daje możliwość ustawienia limitu kupieckiego dla dowolnych kontrahentów.

Dodatkowe narzędzia

Monitoring Prawny Strateo jest skierowany do firm, które ze względu na branżę lub specyfikę działalności wymagają wsparcia kancelarii prawniczej i ciągłego monitorowania ściągalności należności.
logo POIG
logo UE